wz
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
   

Oobrázok na pozadí: Lady Emma:  http://ladyemmadesign.no.sapo.pt

  [ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

 

.

Súhvezdie Hadonosa

Ophiuchus

Ako iste vieme, tak ľudia sú dôležitou súčasťou nášho života. Tak, ako do nášho života a hlavne srdca prichádzajú, tak z neho aj časom odchádzajú. Môžu odísť kvôli chybám, ktorých sa dopustíme, no aj kvôli ich rozhodnutiu neodpustiť nám naše chyby. Je na každom z nás, akú cestu si zvolíme a z akého uhla pohľadu sa na túto problematiku budeme pozerať. A takisto, ako už vieme, tak dokonalosť, bohužiaľ, nie je vlastnosť, ktorú sme dostali do vienka, je ťažké to pochopiť, ak nás milujúca osoba sklame, no vždy máme dve možnosti... a tak si zapamätajme holý fakt, ak ti priateľ nie je schopný odpustiť, nie je hoden zanechať stopy v tvojej pamäti a ani v srdci. Najlepšie je nechať spomienku na neho odplynúť príchodom niekoho oveľa lepšieho ako bol on, no treba brať na vedomie fakt, že nikdy nepríde niekto, kto sa nedopustí prehrešku, len sa môžeš dovtedy naučiť odpúšťať.

K sklamaniam od milujúcej osoby ešte dovetok:
Človek môže byť sklamaný nie z toho, že ho iný sklame, ale zo svojej predstavy, akú si o tom človeku urobil a on ju nenaplnil a tak má byť sklamaný hlavne sám zo seba, lebo sa nenaplnila predstava, akú si sám o inom vytvoril. Preto je dôležité brať ľudí takých, akí sú a nie akých ich vidím a chcem vidieť ja!!!

 

- Človek, ktorý necíti strach, prestáva byť človekom.
- Odvaha získaná bez prekonania strachu nie je odvahou.
- Srdce určuje, akú hodnotu pripisujeme tomu, že môžeme žiť.
- Veselý večer obvykle vykúpi raňajšia bolesť.
- Krása je v očiach toho, kto sa díva.

Obrázok z 18. storočia - hviezdna mapa znázorňujúca ekliptikálne znamenie Ophiuchus.

Súhvezdie je popísané v astrologickej básni Manilius v Astronomica, je zhruba z 10 storočia nášho letopočtu. Neskôr vo svojej básni Manilius opisuje astrologický vplyv Ophiuchus, keď je súhvezdie vo svojej rastúcej fáze, ako ten, ktorý ponúka spriaznenosť s hadmi a ochranu pred jedmi, hovori " robí formy hadov neškodné pre tých, ktorí sú narodení v jeho znamení". Obdržia hady do záhybov svojho rúcha a budú si vymieňať bozky s týmito jedovatými monštrami a nebudú trpieť žiadnu škodu ". V 4. storočí astrológ známy ako anonymný z 379 roku, spojil "jasnú hviezdu Ophiuchus", Ras Alhague (α Ophiuchi) s lekármi a liečiteľmi, ktorí môžu byť a pracovať v prospech ľudí v dôsledku tohto spojenia medzi jedmi a liekmi.

 


13 znamení roka

Americký astronóm Parke Kunle sa rozhodol na základe vedeckých dôkazov spôsobiť vo svete astrológie a ezoteriky poriadny zmätok. Podľa najnovších vedeckých výsledkov totiž rozbíja vyše 2000 rokov zaužívaný model zverokruhu, ktorého základy boli položené zhruba 400 rokov pred Kristom v Babylonskej ríši. Parke Kunle v jeho 2011 knihe Kanatas Vasilis navrhol grécke phi (Φ) ako symbol pre znamenia Ophiuchus, z gréckeho slova pre Ophiuchus, "ΟΦΙΟΥΧΟΣ".

Kunle totiž poukazuje na zmeny vo vesmíre a súčasnom vzájomnom postavení Zeme, Slnka a jednotlivých súhvezdí za posledných niekoľko storočí, kedy nastal v astrologickom poňatí takmer mesačný posun. Navyše dodáva, že keby ani k zmenám vo vesmíre stovky rokov nedošlo, Slnko nikdy v jednotlivých súhvezdiach nezotrvávalo rovnaký čas. Je preto úplne scestné, aby sa ku každému znameniu proporcionálne prideľoval zhruba mesiac, keď napríklad v takom Škorpiónovi Slnko trávi len 6 dní, a naopak, v Panne pobudne až 44 dní.

Absolútnou čerešničkou na torte je však fakt, že keď vznikal doteraz zaužívaný babylonský zverokruh s dvanástimi znameniami, záhadne z neho bez zreteľnej príčiny vyhodili trináste znamenie - trináste súhvezdie Hadonosa na ekliptike Slnka, ktoré sa nachádza medzi súhvezdiami Škorpióna a Strelca.

Nové rozloženie jednotlivých znamení nevonia ani astrológom. Tí tvrdia, že ak by sa mali začať venovať horoskopom podľa nových kritérií, ktoré im podsúvajú astronómovia, spôsobilo by to totálny rozvrat vo svete ezoteriky a astrológie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ophiuchus_(astrology)

Ophiuchus - Hadonos a Škorpión...

Aktuálne rozloženie zvieratníka s trinástimi znameniami odmietané astrológmi:

Kozorožec: 20. január - 16. február
Vodnár: 17. február - 11. marec
Ryby: 12. marec - 18. apríl
Baran: 19. apríl - 13. máj
Býk: 14. máj - 21. jún
Blíženci 22. jún - 20. júl
Rak: 21. júl - 10. august
Lev: 11. august - 16. september
Panna: 17. september - 30. október
Váhy: 31. október - 23. november
Škorpión: 24. november - 29. november
Hadonos: 30. november - 17. december
Strelec: 17. december - 19. január

Ophiuchus - Hadonos

30. november - 17. december

Ophiuchus symbolizuje proces. S cieľom získať od Škorpióna po Strelca, musí zápasiť s  vnútornou haďou silou a získať väčšie znalosti a kontrolu tajomstva života a smrti, ktorý had drží. Ophiuchus je stále výraznejší, prechádzajúci do inej galaxie.
Pluto sa nachádza na 7 stupňoch Kozorožca, ktorý patrí do Ophiuchus. Pluto je planéta transformácie a prebudenia. Je to planéta evolúcie a nevyhnutnej zmeny. To je tiež karmický čas, kedy ľudia budú súdení a podľa toho odmenení. Ľudia potom budú môcť prejsť na ďalšiu kapitolu svojho života, ktorý bude rovnaký, ako daná druhá šanca, alebo nový život. Pluto tiež naznačuje smrť, vzkriesenie, odpustenie, uvoľnenie, výzvy, boje o moc a odpor. Pluto normálne vládne Škorpiónovi v 8. dome a tajomstve. Pluto symbolizuje Fénixa vstávajúceho z popola. Pluto je "The Secret" v akcii. Predstavte si to, čo chcete a zapojte všetky svoje zmysly, a to sa prejaví. Vzhľadom k tomu Pluto, planéta vedomia a prebudenia, je v Ophiuchus, tak si ľudia narodení v tomto znamení čoraz viac uvedomujú silný vplyv hada a všetko, čo symbolizuje. Silný čas je pre tých, ktorí sú narodení pod jeho vplyvom.

Ophiucheans / Ascleopeans: je človek so svetlými očami, sexy, dobre vyzerajúci, hrdý, slušný, nezávislý, dobrosrdečný, láskavý, luxusný, náboženský, filozoficky založený, veľmi šikovný a schopný. Obvykle je veľmi silnej postavy a hľadá skutočný mier, múdrosť a harmóniu. Veľa sa mu v živote podarí a aj darí. Má veľké nádeje a veľké sny a vlastné schopnosti, aby sa to splnilo. Je však aj dôsledný, dokáže zničiť svojich nepriateľov. Mnoho ľudí mu závidí, žiarlia na to, ako schopne postupuje dopredu aj po celý život. Je skrátka hľadač múdrosti a poznania.
Má tendenciu ísť na každé stretnutie v nádherných šatách, zvýhodňuje svetlé farby. Úrad pozerá sa na neho dobre. Môže robiť dobrého architekta alebo staviteľa. Číslo 12 je šťastným číslom osoby narodenej v znamení Ophiuchus. Bude mať veľkú rodinu, ale už v ranom veku odíde z domu.
Títo ľudia sú veľmi hlbokí (ako korene), ale netaja sa svojím priateľským aj úhybným spôsobom. Rastú preto, že ich korene sú hlboké a silné. Stojí priamo aj v búrkach a vetroch a udrží sa. Ako veriaci veria, že minulosť je najlepším ukazovateľom budúcnosti a vždy sa týkajú ich životy predošlých udalostí, ktoré sa stali. Rovnako ako Freud a Jung prijali skutočnosť, že všetky hlboko zakorenené problémy ležia vo vnútri, takže musíme siahnuť hlboko do vnútra za odpoveďami. Títo ľudia nasledujú šamanskú cestu do podsvetia, kde bojujú a dobývajú svojich najhlbších démonov, objavujú víťazne ciele, čím pomáhajú aj ostatným. Oni sú filozofovia a hľadajú dôvod svojho bytia, chcú vykoreniť temnoty do semien pravdy. Obracajú tmu do svetla, ktoré je potrebné k dostaniu sa ku koreňu veci, takže sú dobrými výskumníkmi, vyšetrovateľmi a detektívmi. Korene ležia v podzemí, takže idú do podsvetia a sú schopní urobiť jasno v otázkach ako je poradenstvo, hypnóza, mysticizmus, jasnovidectvo, špiritizmus, reinkarnácia, meditácia, metafyzika, tarot, numerológia, feng shui, vastu, telepatia, telekinéza a dokážu komunikovať s anjelmi a duchovným svetom. Vzhľadom k galaktickému stredu, kde Ophiuchus leží, sú aj ľuďmi počúvajúcimi. Oni sú tí, ktorí inštinktívne chápu kvantovú fyziku a mechaniku reality. Majú priamy prístup ku kolektívnemu nevedomiu, matrici mysle, ktorá obsahuje všetky ľudské možnosti, minulosť, prítomnosť a budúcnosť v podobe archetypov. Chápu a prezentujú veľké pravdy a tajomstvá v archetypálnych spôsoboch, ako archetypálne znaky v tomto znamení pôsobili: Walt Disney (5.decembra), Steven Spielberg (18 decembra) vo filmoch Avatar; Star-Wars; Quantum Leap; Tisíc slov; Tajomstvo - čo všetko skvele vysvetľuje mechaniku mysle a kvantovej fyziky. Rodičia detí narodených v znamení Ophiuchus vedia, že ich deti sa učia obrázkami skôr ako slovami.
V roku 1997 James Spotiswoode publikoval vedeckú prácu na experimentoch v ESP na diaľku. Výsledky ukázali, že keď galaktické centrum rastie, je obrovský nárast ľudskej intuície a psychickej schopnosti. Tak mesiac v Ophiuchus robí ľudí viac intuitívnymi a vnímavejšími.

O súhvezdí Hadonos

Astrológovia ho ignorujú...

Hadonos (Ophiuchus) je jedným z 88 súhvezdí a tiež patril medzi Ptolemaiových 48 súhvezdí. Z 13 zvieratníkových súhvezdí, Hadonos je jediným ekliptikálnym súhvezdím, podľa ktorého sa nenazýva nijaké znamenie zvieratníka.

Hadonos je rozsiahle zvieratníkové súhvezdie. Slnko ním prechádza od 30. 11. do 17. 12. To nie je dlho, ale napríklad Škorpiónom prechádza Slnko ešte kratšie – asi iba 6 dní. Napriek tomu Hadonos nepatrí medzi znamenia zvieratníka, i keď má na to právo. Dôvody, prečo astrológovia Hadonosa do zvieratníka nezaradili nie sú známe. Je možné, že Hadonos kedysi v zvieratníku naozaj bol, ale potom, ako sa od Škorpióna oddelilo nové súhvezdie Váhy, Hadonos nezapadal do magického počtu 12 znamení a tak ho odstránili. Južnou časťou súhvezdia prechádza ekliptika, čiže v ňom môžeme nájsť planéty a mesiace.

Hadonos (pôvodne doslova „Serpentarius“) je na oblohe znázorňovaný ako muž držiaci hada. Pôvodne to bol bájny Aesculapus, Apolónov syn, ktorý sa stal slávnym lekárom. Aesculapus sa staral o mužstvo lode Argo pri plavbe do Kolchidy po zlaté rúno. V mladosti bol zverený do výchovy múdremu a vzdelanému kentaurovi Chironovi, ktorý sa takisto dostal na oblohu ako súhvezdie.

Chiron ho vraj naučil liečiť všetky choroby a hojiť všetky zranenia, ba dokonca aj kriesiť mŕtvych. Pretože tým porušil rád sveta, bohovia sa na Aesculapa nahnevali. Najmä Hádes, boh podsvetia prosil Dia, aby Aesculpa odstránil, pretože podsvetie sa rýchlo vyprázdňovalo. Mocný Zeus ho teda preniesol na oblohu. Had, ktorý Aesculapovi pomáhal hľadať liečivé byliny, sa dostal na oblohu spolu s ním. Dodnes je v znaku lekárov a lekárnikov ako symbol opatrnosti a múdrosti.

Zdroj: z Wikipédie

Kolísanie Zeme a nepresné horoskopy

Čítate pravidelne horoskopy a veríte v ich naplnenie? Ak áno, tak by ste mali vedieť, že môžu byť dosť, alebo úplne nepresné.
(19.01.2011) NEW YORK

Zverokruh a precesia
V závislosti od toho, že naša Zem sa kolíše, menia sa aj astrologické znamenia. Astrologické znamenia sú totiž odvodené od polohy Slnka a vzťahu na danú osobu a jej dátum narodenia. Problémom však je, že pozícia Slnka na zistenie astrologických znakov a súvislostí bola zadefinovaná pred 2000 rokmi a odvtedy sa veľa vecí veľmi zmenilo.
Znamenia zverokruhu a ich príslušnosť k dátumu narodenia a danému človeku boli postavené na konštelácii, kde bolo Slnko v deň vášho narodenia. Nikto však nerátal s precesiou, čo je dlhodobý kužeľovitý pohyb zemskej osi okolo kolmice na zemskú obežnú dráhu. Laicky, ide o pohyb osi zemského zotrvačníka okolo pevnej osi v priestore pod vplyvom vonkajších gravitačných síl – napríklad gravitačnou príťažlivosťou Mesiaca na zemský rovník.

Znamenia zverokruhu
"Astrológia nám hovorí, že Slnko je v jednej polohe, ale astronómia, že sa pozícia mení,“ tvrdí publicista stránky Space.com Joe Rao. Ako uviedol pre LiveScience.com, ide o veľmi staré zistenie, ale ľudia o ňom buď nevedia, alebo ho jednoducho ignorujú. Prvý astronóm, ktorý si jav precesie všimol, bol Aristarchus Samos, ktorý žil 310 až 230 rokov pred naším letopočtom.
Ako Rao uvádza za príklad, dnes považujeme Severku za hviezdu, ktorá je najlepšie zosúladená smerom na severný pól. Ale v čase, keď sa stavali pyramídy, tak smer na severný pól najpresnejšie ukazovala hviezda súhvezdia Drak, ktorá sa volá Thuban. Potvrdzuje to teda tvrdenie, že všetko vo vesmíre sa neustále hýbe.
Ak napriek vedeckým prácam a teóriám veríte v horoskopy, pozrite sa, čo vás čaká na stránke Horoskopy.sk 

Kto a s kým...

Baran (21. 3. - 20. 4.)
Toto tvrdohlavé znamenie je výbušné, tvrdohlavé a vodcovské, no takisto aj úprimné, férové a racionálne. Je známe predovšetkým svojou dominanciou, čo s mnohými znameniami sedieť nebude. S rybami či pannou to hviezdy na dlhodobý vzťah nevidia, no čo sa strelca týka, ide o astrologicky najvhodnejšieho partnera pre barana. Nahráva im vzájomné porozumenie i príťažlivosť, čím si vzťah dokáže zachovať
potrebnú iskru i istotu. Vhodnými partnermi pre barana je aj lev alebo vodnár.

Býk (21. 4. - 20. 5.)
Ide o obetavé a nežné znamenie, ktoré si lásku cení. Dáva si však na čas a nevrhá sa do vzťahov bezhlavo, zároveň ho však charakterizuje silná žiarlivosť. Charakterovými vlastnosťami sa bude hodiť k panne, ktorá je rovnako opatrná, no po čase vie vzťah prerásť do hlbokého a intenzívneho spojenia. S býkom si dlhodobo sadne aj rak, ktorý je rodinný a rovnako oddaný ako býk a takisto aj kozorožec. Blíženci či lev sa podľa hviezd vedľa býka dlho neohrejú, rovnako ani vodnár.

Blíženci (21. 5. - 21. 6.)
Blíženci sú označovaní ako rozpoltené znamenie, ktoré rado objavuje, skúša a tak aj častejšie mení partnerov. Natrvalo však dokáže zakotviť napríklad pri levovi, s ktorým si vyhovujú svojou fantáziou a búrlivejším životom, veľmi podobne je to aj s dobrodružným vodnárom. Blíženci si práve pre svoju povahu nesadnú s rybami, ktoré očakávajú vo vzťahu istotu, ani s kozorožcom, ktorý je skôr opatrný.

Rak (22. 6. - 22. 7.)
Rodinne založený rak hľadá istotu, ochranu a niekoho, s kým môže prežiť celý život. Práve preto sa k nim hodí spomínaný býk, kozorožec, ale aj škorpión, ktorý je na rovnakej citovej vlne. Rak ocení aj opatrnosť panny či citové ryby, no naopak, pozor na spojenie s nespútaným baranom či neistými váhami.

Lev (23. 7. - 23. 8.)
O levovi je známe, že túži byť stredobodom pozornosti, no aj napriek tomu dokáže byť verným partnerom. Samozrejme, potrebuje vedľa seba povahu, ktorá znesie jeho potrebu po love, vzrušení a dobrodružstve, čo najviac pochopí strelec alebo vodnár. Za rizikové je označované partnerstvo leva s býkom, kde by obaja trpeli nedostatočným ocenením toho druhého, leva so škorpiónom, kde na seba naráža excentrickosť a majetníckosť či leva s pannou, kde neladí ohnivosť a pokoj.

Panna (24. 8. - 23. 9.)
Už niekoľkokrát sme spomenuli pannu, ktorá je pokojná, trpezlivá a aj v láske pomerne opatrná. Práve z tohto pohľadu sa k nej hodia býci, kozorožci či ryby, ktoré poskytujú istotu, a citovú stálosť. S baranom sa síce priťahujú, no ide skôr o obdiv v priateľskej rovine, ktorej chýba vášeň. K panne je nevhodný i strelec, s ktorým sú natoľko odlišní, že
prvotné vzplanutie citov tieto rozdiely len ťažko prekoná.

Váhy (24. 9. - 23. 10.)
Váhavé, neisté, no zároveň majú šarm a vedia očariť. To z váh robí prelietavé znamenie, ktoré si s rodinne založenými typmi ako rak, ryba či býk nesadne, aspoň nie čo sa dlhodobej lásky týka. Náturu človeka narodeného v znamení váh najlepšie zvládne lev, strelec a vodnár, no takisto blíženci, s ktorými ich navyše spája silná príťažlivosť.

Škorpión (24. 10. - 22. 11.)
Znamenie označované ako výbušné a márnomyseľné má sklony k silnej láske, ktorá sa im však musí prispôsobovať. Pokiaľ to partner zvládne, škorpión bude verný a zabudne na prelietavosť, ktorá pramení z jeho rýchlej straty záujmu. Práve preto sú vhodnými partnermi oddaný rak, citové ryby alebo opatrná panna. Zrejme žiadne prekvapenie, že so škorpiónom by si dlhodobý vzťah nemali plánovať
nestáli blíženci, excentrický lev či nezávislý vodnár.

Strelec (23. 11. - 21. 12.)
Strelec miluje život, nezávislosť, no takisto lásku. S povahami, ktoré chcú zviazať jeho slobodu, si veľmi nesadne, preto nie je ideálnym partnerom pre škorpióna ani raka. Naopak, porozumie si s baranom, vodnárom či levom, ktorí sú naladení na podobnú životnú vlnu a obojstranne sa môžu posilňovať.


Kozorožec (22. 12. - 20. 1.)
Keďže kozorožci vyhľadávajú stabilitu, vernosť a istotu, vo vzťahu im to bude klapať s verným rakom i majetníckym škorpiónom. Samozrejme, v druhom spojení sa budú robiť ústupky na strane kozorožca, no škorpión to ocení vernosťou. Za ideál sa označuje partnerstvo s býkom, ktoré sa zakladá na fyzickej i duševnej príťažlivosti. Za nevhodné spojenie sa označuje kombinácia kozorožca s levom či strelcom.

Vodnár (21. 1. - 19. 2.)
Toto vzdušné znamenie si rýchlo vytvorí city, no takisto rýchlo uňho vedia aj vyprchať. Stabilita či pokoj im veľa nehovoria a skôr majú radi vášeň, dobrodružstvo či nespútanosť. Preto im budú vyhovovať strelci, levy a blíženci, naopak na trvalý vzťah im nesadne býk, panna ani ryby.

Ryby (20. 2. - 20.3.)
Citové ryby hľadajú silného partnera, o ktorého sa môžu oprieť a aj keď vedia zahorieť láskou k dobrodružným typom ako blíženci či strelec, dlho vedľa nich nevydržia. Oveľa viac sa k nim hodí býk, rak alebo kozorožec, ktorí aj do budúcnosti ponúkajú istoty žiadané rybami. City svojich partnerov nezneužívajú, čo je výsadou pre obe spojené znamenia.

Verní, neverní  a flirtujúci

V akom znamení sa narodil váš partner? Nie je problém zistiť to podľa dátumu narodenia. Práve tieto magické čísla stoja čiastočne aj za úspechom či stroskotaním vášho vzťahu. Niektoré znamenia totiž inklinujú k nevere či flirtovaniu omnoho viac než iné.

Verní miláčikovia
Ak po vašom boku stojí rodinne založený Rak, racionálna Panna alebo pragmatický Kozorožec, nemusíte sa obávať nielen nevery, ale v podstate ani flirtovania zo strany partnera. Dokonca aj vaše zoznámenie bolo viac riadené hlavou ako divokými vášňami. Každá istota totiž musí byť niečím zaplatená. Nebojte sa však, i váš superverný partner sa dokáže odviazať, ale iba so ženou svojho srdca.

Flirtujúci záletníci
Je váš partner narodený v znamení Rýb, Vodnára, Leva či Býka? Ide o znamenia, ktoré síce k nevere nemajú ďaleko, zvyčajne však ostane len pri flirte. Ak si budete svojho partnera strážiť a poskytnete mu dostatok zábavy doma, nebude mať potrebu hľadať ju inde.


Neverníci
Možno máte po svojom boku Barana, Blíženca alebo Váhy. Toto všetko sú znamenia, pre ktoré nie je nevera cudzie slovo. Najchronickejšími neverníkmi je však Strelec a Škorpión. Skôr či neskôr čaru ich osobnosti podľahne každá žena, na ktorú upriamia svoju pozornosť, majú to jednoducho v povahe.

ODKAZY

Testy: http://www.horoskopy.sk/index.php?option=com_psychotests&Itemid=68
Obrázky:
http://www.imagehousing.com/browse.php?cat=fantasy&p=40 
Veštiareň:
http://www.vestirna.com/www2/horoskop/index.php
Astro-planéty:
http://www.wildweb.sk/astro/planety.html
Lady Emma:
http://astroportal.sk/sol_syst/planety.html 
Knihy:
http://www.ramzes.sk/index.php?cPath=216_217
Astronomia: http://www.astronomiaonline.org/
Pija design:
http://www.pijadesigns.com/
Ezoterika:
http://www.ezoterika.szm.sk/

O potope sveta

z iného uhla pohľadu...

Kliknite na odkaz a čítajte stránky!

 http://www.flut.szm.sk

 

Odporúčaná literatúra:
Lyn Birkbeck: Astrologie
Wolfgang Reinicke: Astrológia
Lyn Birkbeck: Astrologie vztahů
Eva Frančeová: Letní čas v Evropě
Dr. Jan Kefer: Praktická astrologie
Martin Schulman: Karmické vztahy
Linda Goodmanová: Znamení lásky
Karel Weinfurter: Astrologie speciální
Martin Schulman: Radost a bod štěstí
Linda Goodmanová: Sluneční znamení
Vladimír Sládeček: Tranzity v astrologii
Ing. Vladimír Škach: Numerologie v praxi
Martin Schulman: Lunární uzly a reinkarnace
Pavel Turnovský: Rozloučení s tradiční astrologií
Martin Schulman: Retrográdní planety a reinkarnace
Hadés Alain Yaouanc: Učebnice vědecké a tradiční astrologie
Helmut Werner: Lexikon numerologie a mystiky číselMoje
webové stránky
Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín: http://cezmin.wz.sk
Vianoce: http://vianocesk.szm.com
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz

Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Viktorian http://viktorian.wz.sk
 Svadba:
http://svadbask.unas.cz
 Bylinky:
http://bylinky.czweb.org
Seniorka:
http://seniorka.szm.com
Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org
 Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz
Slovania:
http://slovania.czweb.org
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Moji psíkovia: http://mikinka.czweb.org
Gloria Polo: http://gloriapolo.czweb.org
Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
Cezmín ker a alias:
http://cezmin.czweb.org
 Aishwarya Ray z Indie: http://aishwarya.wz.cz
 Horná Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatéstvo  :
http://cbrsk-chlebany.euweb.cz
Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK:
http://cbrsk.euweb.cz
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english:
http://ruda-etuda.czweb.org
Seniorka a deti:
http://seniorka-deti.wz.cz
Olympionik:
http://olympionikholub.wz.sk
Sedmičkari:
http://rannisedmicka.wz.cz
Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org

Senior Baťo:
http://dano17.wz.sk
Späť| Obnoviť | Dopredu

NAJ.sk

    [ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

by Cezmín Slovakia 2014 http://seniorka.wz.sk