wz
Myspace Layouts
 

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

 

Hodiny a obrázok na pozadí: Lady Emma:  http://ladyemmadesign.no.sapo.pt/ ODPORÚČAM DO POZORNOSTI

.

Žijeme na planéte Zem a tak niekoľko údajov o našej modrej planéte...

ZEM

Až 71 % zemského povrchu tvoria oceány, zvyšok pevnina. Najvyššou oblasťou na Zemi je Tibetská náhorná plošina a priliehajúce pohorie - Himaláje s najvyšším vrchom Mount Everestom, ktorý sa vypína do výšky 8 848 metrov nad morskú hladinu. Zem je telesom s druhou najväčšou sopečnou aktivitou v Slnečnej sústave. (Na prvom mieste je jednoznačne Jupiterov mesiac Ió, nejakú sopečnú aktivitu v súčasnosti prejavuje zrejme aj Venuša a Neptúnov mesiac Tritón). Zem má magnetické pole, ktoré chráni živé organizmy pred niektorými druhmi žiarení z vesmíru s nežiaducimi účinkami na živú hmotu. Zem je treťou planétou v poradí od Slnka. Je to doposiaľ jediné teleso vo vesmíre, o ktorom vieme, že je na ňom život. Zem obehne okolo Slnka približne raz za 365,25 dní, v strednej vzdialenosti necelých 150 miliónov kilometrov. Jedno otočenie okolo osi jej trvá 23 hodín 56 minút a 4 sekundy. Avšak kým vykoná jednu otočku okolo osi, posunie sa aj na svojej dráhe okolo Slnka. Dĺžka slnečného dňa je o niečo väčšia ako doba rotácie. Táto hodnota je - 1 deň, teda 24 hodín. Zem je najväčšia medzi terestrickými planétami. Vo výške 20-30 km sa vyskytuje zvýšená koncentrácia ozónu, ktorá nás chráni pred nebezpečným ultrafialovým žiarením. Teploty sa pohybujú v extrémnych prípadoch asi od mínus 90 °C (v Antarktíde) do plus 60 °C (Sahara, Údolie smrti v USA). Priemerná teplota na povrchu planéty je okolo 15 °C. Keďže zemská os sa odchyľuje od kolmice na rovinu zemskej dráhy o 23,5°, dochádza ku striedaniu ročných období. Zem v číslach: Rovníkový priemer: 12 756 km, hmotnosť: 5,976*1024 kg, dĺžka dňa: 23 h 56 m 4 s, dĺžka roka: 365,256 dní.

.Tým otázkam niet konca kraja...

Upozornenie.:

toto je privátna stránka a obsahovo sa nezhoduje so všeobecným názorom poňatia sveta a vecí okolo nás. Úlohou tejto stránky nie je snaha meniť vaše myslenie, ale je prejavom myslenia jedinca, ktorý sa zmieta v otázkach, ktoré sa buď nedajú vedecky zodpovedať, alebo vedecké vysvetlenia nepostačujú na to, aby sme to pochopili.

Susedov plot a čo je za ním...

Človek chcel vždy vedieť, čo za tým najbližším plotom je.

Nuž..., preskúma, prebáda a čo vidí?

Samozrejme, za tým najbližším plotom je kúsok poľa a za ním ďalší plot. Nemôžem sa tomu ubrániť ani ja a určite ani vy. Tým otázkam niet konca kraja.

Existujú mechanizmy, ktoré by nám pomohli vysvetliť geologický stav našej planéty?

Ako prebieha posuv pólov a čo je nevyhnutne potrebné aby taký proces vôbec začal?

Čo je to precesia a ako vznikla?

Prečo prebieha posuv kontinentov a čo je toho príčina?

Prečo vyhynuli mamuty, aká to bola katastrofa, čo ich vyhubila takpovediac v priebehu jedného dňa?

Bola vôbec potopa sveta a prebiehala tak, ako sa o nej hovorí v Biblii?

Ako k nej došlo?

Mamuti

V sibírskej oblasti, za polárnym kruhom na rozsiahlom území Tajmíru asi 150km severovýchodne od mesta Katanga bola vykonaná výskumná výprava pod vedením francúzskeho výskumníka Bernarda Buiguesa v Októbri 1999 za pozostatkami mamuta a bolo vyprostené celé telo Jarkov - mamuta v ľadovom kvádri, od ktorého sa očakávali sľubné výsledky po jeho výskume.

Milióny mamutov

Poloostrov Tajmir poskytuje takéto obrazy. Z pôdy vytŕčajú obrovské kusy kostí Mamutov. Podľa odhadov odborníkov sa nachádza v pôde na milióny kusov mamutov, ktoré sa predchádzajúcich storočiach stali zdrojom lacného získavania suroviny slonovej kosti k výrobe rôznych umeleckých predmetov.

Ako je to možné, že sa nachádzajú v oblastiach za polárnym kruhom, keď vieme, že tieto oblasti sú pre zvieratá takéhoto vzrastu a s veľkou kalorickou spotrebou k životu takpovediac nemožné?

Mamuty v mori

Holandský výzkumník Dick Mol a americký paleontológ Lary Agenbroad na rybárskom kutery pri výlove kostí mamutov z mora. Priam sa nám ponúka otázka: prečo práve z mora, ako sa tam dostali?

Zlom

Malá medzinárodná skupina vedcov okolo holandského experta na mamuty Dick Mola a amerického paleontológa Lary Agenbroada odobrala skušobné vzorky tkaniva a zväzok vlasového porastu. Na obrázku je vidno zlom obrovského ľadového bloku, ktorý sa považuje za povrchový "permafrost", pod ktorým je už len vrstva pôdneho charakteru. Podľa mňa je to pozostatok s rozídenej snehovej polárnej čiapočky po globálnej potope o ktorej sa hovorí v Biblii a v pamätiach svetových národov. V tejto vrstve, ale aj pod ňou sa najčastejšie nachádzajú zdochliny mamutov a zvierat väčšieho vzrastu.

Je vysvetlenie našich vedcov dostatočne vedecké, alebo len hľadajú odpovede pochádzajúce z domienok?

Veľryba na kopci

V horských oblastiach severnej Ameriky archeológovia našli pozostatky veľryby. Čo nám to tá príroda chce naznačiť?

Ryby na kopcoch a mamuty v mori?

Mamutie mláďa na Sibíri

Pri vymývaní pôdy silným prúdom vody v procese hľadania zlata v sibírskom prostredí (poblíž Magadanu pri rieke Dima 1977) sa náhle objavili kosti. V nálezisku pozostatkov mamutov sa našlo dokonale uchované pod vrstvou ľadu aj mamutie mláďa, ktoré pomenovali "Dima"

 

"Ak kradnete od jedného autora, je to plagiát. Ak kradnete od mnohých, je to výskum."

(W.Mizner).

To, čo sa nachádza na tejto WEB-ovej stránke http://www.flut.szm.sk, je len formulácia a práca tridsaťročného pozorovania a analyzovania výrokov iných tohto sveta. Preto sa nečudujte, že tu objavíte možno práve svoje myšlienky a motívy. Buďte rád, váš prejav nevyšiel na márnosť, niekto si ho všimol, preskúmal, premyslel a čo je najdôležitejšie, vzal za svoj, ako prejav súhlasu s vami a pritom za svoje presvedčenie. Vo vašich nahlas vypovedaných, alebo napísaných myšlienkach je plná dávka hodnoty výpovede vášho JA.

Ja osobne len potvrdzujem vaše myšlienkové pochody aj keď neviem od koho presne pochádzajú.

O potope sveta

z iného uhla pohľadu...

Kliknite na odkaz a čítajte stránky!

 http://www.flut.szm.sk

Viete ako Boh stvoril

dvanásť znamení?

Raz, za jedného pekného rána, sa Boh zadíval na svojich dvanásť deťúreniec a napadlo ho, čo by tým jeho detičkám mohlo ešte chýbať. Odrazu sa Jeho tvár rozžiarila krásnou myšlienkou, čo tak obdarovať svoje detičky ľudskou vôľou?

A tak Jeho synovia

Kozorožec 22.12. - 20.01.
Vodnár 21.01. - 19.02.
Ryby 20.02. - 20.03.
Baran 21.3. - 20.4.
Býk 21.4. - 21.5.
Blíženci 22.5. - 21.6.
Rak 22.6. - 22.7.
Lev 23.7. - 23.8.
Panna 24.8.-23.9.
Váhy 24.9. - 23.10.
Škorpión 24.10. - 22.11.
Strelec 23.11. - 21.12.

predstupovali pred neho a od svojho milovaného Otca dostali do daru dar darov, BOŽSKÝ DAR, ĽUDSKÚ VÔĽU...

Moje stránky
 
Stránka o Vianociach:
http://vianocesk.wz.cz 
 Stránka venovaná prírode:
http://milujempanip.wz.cz/ 
 Stránka o sviatkoch Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org/ 
 Stránka o svadbe v Chlebanoch:
http://svadbask.unas.cz/ 
 Stránka z každého rožku trošku:
http://cezmin.czweb.org 
 Stránka venovaná jedovatým bylinkám:
http://bylinky.czweb.org
 Stránka venovaná prechodu do večnosti:
http://cemetery.zaridi.to
 Stránka o CB hobby a inom:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz
 Stránka venovaná zvykom Jánskej noci:
http://www.cbjanskanoc.ic.cz 
 CB rádioamatérstvo - CBRSK Horné Chlebany:
http://hornechlebany.unas.cz 
 CB rádioklub Slovakia H.Chlebany:
http://www.sweb.cz/agnesa ; http://cbrsk.euweb.cz 
 Stránky, ktoré som urobila zdarma iným ľuďom
 
Stránka venovaná kresťanskému spolku Ranná Sedmička:
http://rannisedmicka.wz.cz 
 Stránka venovaná chovu holubov:
http://holubolympionik.ic.cz 
 Stránka venovaná buldogom:
http://ruda-etuda.czweb.org

  [ Späť | Obnoviť | Dopredu ]